AYKAN PLASTİK, 2002 yılında kurulmuş bir plastik ambalaj, plastik poşet üreticisidir. Önceleri küçük ölçekli bir işletme olarak hizmet vermeye başlamış olmakla birlikte, zaman içerisinde kapasitesini arttırarak bugünkü önemli pozisyonuna ulaşmıştır. Bizler, müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve kaliteli hizmet anlayışını benimseyen bir firmayız. Özellikle plastik ambalaj sektöründe çeşitli ürünler üretebilme yeteneğine sahip olan firmamız, müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çözümler üretirken aynı zamanda maliyetleri de en düşük seviyede tutmayı hedefler.

AYKAN PLASTİK, çevreye duyarlı bir anlayışla çalışmayı benimser ve çevre dostu ürünler üretmeyi amaçlar. Örneğin, biyobozunur poşetler üreten firmamız, doğaya terk edilen bu poşetlerin mikro organizmalar, güneş, nem, ısı ve oksijen etkisiyle biyolojik olarak tamamen bozunabildiğini garanti eder. Ayrıca, plastik ambalaj firması olarak ürünlerimizde kullandığımız plastik hammaddeler gıda ambalajına uygundur ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Gıda Ambalajı Üretim izniyle üretilmektedir.

AYKAN PLASTİK, sürdürülebilir bir dünya ve temiz bir çevre için geri dönüştürülmüş plastik poşetler üretir ve bu poşetleri Çevre ve Orman Bakanlığı Geri Dönüşüm Lisansı ile tekrar işler. Ayrıca, sülfür, nikel ve kobalt gibi zararlı maddelerin kullanılmamasına dikkat eder ve ürünlerinde bu maddelerin bulunmamasını garanti eder.